Faaliyet Alanlarımız

Alüminyum Profiller

Alüminyum Profiller
Başlık

Neredeyse her tasarım çalışması için basit bir çözüm vardır: Alüminyum Profil.

Çelik, Bakır, plastik, ahşap, v.b. malzemeler yerine alüminyum, döküm, enjeksiyon kalıplama, v.b üretim teknolojileri yerine alüminyum malzemesi ve ekstrüzyon teknolojisi kullanılabilmektedir.

BURAK, ülkenin kendine güvenen alüminyum profil üreticisidir ve katma değerli profil üretiminde kapsamlı uygulamalarını devam ettirmektedir. Hassas kesim, CNC uygulamaları, egzantrik pres uygulamaları, eloksal (anodik oksidasyon) ve elektrostatik toz boya kaplama uygulamalarıyla müşteri beklentilerine çözüm sunmaktadır.

Tasarım çözümleriyle alüminyum profilin pek çok sektörde kullanılmasını sağlamaktadır. Ar-Ge çalışmaları ve yapılandırılan Sistem bölümüyle müşterilerini desteklemekte ve öneriler sunmaktadır.

Alüminyum alaşımı: Bitmiş ürünün hafiflikle birleştirdiği yüksek gerilme mukavemeti, aşınmaya karşı direnç ve yüksek kalitede yüzey gibi özellikleri vardır. Alüminyum defalarca geri dönüştürülebilir.

Profil : Kalıp maliyeti oldukça düşüktür. Teknik sınırlandırmalar azdır. Olanakları neredeyse sınırsızdır. Profilin üretilmesini ve montajını kolaylaştıracak ayrı fonksiyonlar entegre edilebilir.

Alüminyum profiller için yeni kullanım alanları bulmayı, geliştirmeyi ve mevcut çözümleri iyileştirmeyi kendimize iş olarak addediyoruz. Bu noktada alüminyumun bu avantajlarını kullanarak piyasadaki paylarını ve imkânlarını arttırmak isteyen firmalarla da yakın işbirliği içine giriyoruz.

Kolay işlenebildiği için, alüminyum profile pek çok fonksiyon yüklenebilir: Vida yuvası, topuklar, kanallar, yay için indirgenmiş materyal kalınlığı, mil, yiv, vidasız kilit, kaynaksız boru, genişletilmiş yüzey soğutma, flanş, dekoratif yüzey, eklem fonksiyonu, sürtünme desenleri, kaymayan yüzeyler, levha materyali için destek ankrajında vida yuvası, vida veya perçinler için kanallar, kauçuk kalıplar için kanallar, ahşaba veya plastiğe bağlamak için civata kanalları.