Ürün Grupları » Alüminyum Kompozit Panel

Ürün Grupları »  Alüminyum Kompozit Panel

Alüminyum kompozit paneller mimarinin olmazsa olmaz diye nitelendirebileceğimiz ürünleri arasındadır. Burakbond sayesinde istenilen renklerde yüksek mekanik özelliklere sahip performanslı ürünleri hızlı biçimde temin edebilirsiniz. Sunduğumuz çözümlerdeki birincil anlayışımızı, yüksek kalite ve eksiksiz hizmet olarak sıralayabiliriz.

GARANTİ:  alu-line/BURAKBOND, KYNAR® 500 takviyeli PVDF boya işlem tekniğiyle işlenmiş olup, 20 yıl boya, 15 yıl malzeme garantisi sunmaktadır.  PANEL EBATLARI:  Standart ebatlar:4mm x 1250 mm x 3200 mm */*/* 4 mm x 1500 mm x 3200 mm Standart ebatlar dışında, kalınlık olarak 2-3-5-6 mm ve boy olarak istenilen ebatta paneller sipariş bazında özel olarak üretilebilir.KARAKTERİSTİK ÖZELLİKLERİ:   Yüksek rijitlik ve mukavemet özelliğine sahiptir. * Dış hava koşullarına ve U.V ışınlarına karşı yüksek performanslı dayanım gösterir. *50 °C /85 °C arası sıcaklık koşullarına dayanımı vardır. * Sert dış çevre koşullarında, iyi derecede asidik ve bazik dayanım performanı gösterir. * Pürüzsüz, düz ve parlak yüzey özelliğine sahiptir. * Kolay işlenebilme özelliğine sahiptir. * Akustik izolasyonu ve titreşim emme özellikleri gösterir. *Isı Yalıtım ve alev almaz özelliğiyle diğer kompozit panellerden ayrılır. * Darbe dayanımı yüksektir.
Kesme
alu-line/BURAKBOND, dikey panel testeresi, daire testere veya makineli oyma testeresiyle kesilebilir. Kesme dişinin kalınlığı 2-4 mm tavsiye edilir.
Yuvarlayarak Bölme
alu-line/BURAKBOND, yuvarlayarak bükme makineleri kullanılarak bükülebilir. Bükülme esnasında levhanın yüzey cilasını korumak için çentik veya başka kusurları olmayan cilalı silindirler kullanılmalıdır.

Matkapla Delik Açma
alu-line/BURAKBOND, metaller için ortak makinelerde normal olarak alüminyum ve plastik için kullanılan helezonik, çelik, merkez noktalı uçlu ve yüksek hızlı matkaplarla delinir.
Vidalama
Paslanmaz çelikten yapılmış geleneksel ağaç plaka veya makine vidaları kullanın. Dış uygulamalar için termal genleşme ve olası bina hareketlerine izin verin.

Dış Yüzey Kesimi
alu-line/BURAKBOND, şekillendirme yapmak için freze makinesiyle, su jet kesme makineleri kopya frezeleme ve makineli oyma testeresi ile kesilebilir.
Perçinleme
Perçinleme geleneksel perçinleme aletli katı veya kör perçinler kullanılarak yapılabilir. Dış uygulamalar için termal genişleme veya olası bina hareketlerine izin verin.

Bükme
Bükme katlama masası veya bükme baskısıyla mümkündür. Gerekli olan en az iç yarıçap: r=10 x t (panel kalınlığı) Bükme esnasında levhanın yüzey cilasını korumak için yastık şeritler kullanın.
Kenetleme
Girintili çıkıntılı köşe birleştiricileri veya düz yanşma parçalar veya özel alüminyum elemanlarla sıkıştırılır.

Zımba İle Delmek
alu-line/BURAKBOND, geleneksel metal levha zımbalama makineleri ve el zımbaları kullanılarak zımbalanabilir. Temiz kesimler için asgari kesme ayarında keskin aletler kullanın. Zımbalama, işlemin yapıldığı kesilen kenarda hafif sehime sebep olacaktır.
Kaynak Yapmak
alu-line/BURAKBOND'un, plastik çekirdeğine geleneksel sıcak kaynak makinesi ve plastik dolgu çubuk kullanılarak sıcak kaynak yapılabilir. Sıcak kaynak sadece dekoratif amaçla yapılmalıdır. Yapısal gücün gerekli olduğu bileşimler için uygun değildir.

Biçme
Biçme giyotin ile yapılabilir. Yüzeyde hasar oluşmasını engellemek için alt tutucular ve alu-linebond/BURAKBOND'un yüzey arasına koruma minderleri (besleme) kullanın ve en az tutma basıncına ayrlayın. Yüzeye zarar verdikleri için noktasal destekler kullanmayın. Biçme, kesilen kenarın etkilenen kısmında hafif bir pah oluşmasına sebep olacaktır.
Yapıştırma
Dış kullanım ve yapısal uygulamalar için:
 • Yapıştırma birleştirme bileşenleri
 • Çift taraflı VHB bantları
 • İç uygulamalar için :
 • Metal yapıştırıcısı
 • Çift taraflı VHB bantları
 • Yapıştırıcılar ve macunlar plastik gövdeye yapışmazlar.Sadece alüminyum kaplama levhaya sürülmelidir.
  Bütün boyalı panellerin üzerinde sökülebilir koruyucu folyo bulunmaktadır. Koruyucu folyonun montajdan sonra mümkün olan en kısa sürede çıkarılmasını öneririz. Olası yansıma farklılıklarından kaçınmak için lütfen kompozit panelleri ok yönünde kullanınız. İnce ve homojen çekirdeğine bağlı olarak alu-linebond/BURAKBOND tek başına bir yalıtım paneli değildir. Uygulama sistemlerinde sunulan çözümler sayesine bu özelliğe kavuşur.

  Renk Kartelası

  Renk Kartelası

  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...
  ...